Stránka Vám poradí, co je Aliexpress s jak se v Aliexpressu vyznat. Co se stane, když ucítíte globalizaci na vlastní kůži a pěkně zblízka?! Nejspíš se z vás stane závislák na výhodných nákupech nebo závislák na nakupování totálních kravin - jen pro to, že "za ty peníze, to prostě koupit musíte!". Mě to přináší radost a relaxuji u toho. Měsíčně si utratím svých 10 dolarů za věci, které potřebuji a nebo taky ne. Někdo chodí na pivo, někdo do posilovny...já si dřepnu na pár hodin týdně k počítači a prostě jedu :-) Takže se taky bavte.

Sledování zásilky a objednávky

2. července 2017 v 23:36 | paya |  > Sleduj

Sledování zásilky a objednávky

Kvalitní e-shopy v ČR vás informují o průběhu vaší objednávky např. e-mailem nebo možností nahlížet do zákaznického účtu. U Aliexpressu tomu není jinak. Po uskutečnění platby vám během několika hodin přistane v mailu "první vlaštovka". Aliexpress vám řekne, že přijal vaší platbu a tím dá pokyn prodejci, aby začal vyřizovat objednávku. Další kroky má pak v režii sám prodejce. Do dvou až pěti dnů (většinou) obdržíte další mail, že vaše objednávka byla odeslána (expedována) / your order has been shipped. Jedním z informačních kanálů pro vás tedy bude vaše e-mailová schránka a dalším je uživatelský účet.


Sledování objednávky a zásilky

Je praktické po přihlášení na Aliexpress, před samotným nakupováním, zkontrolovat vaše objednávky - zejména ty, které se vyřizují... My Aliexpress > My Orders


Další okno je přehled všech vašich objednávek, v různých stádiích. Najdete zde možnosti, kterými si je můžete utřídit, vyhledat nějakou starší objednávku (podle klíčového slova, období, ve kterém byla uskutečněna, aj.) nebo se dozvědět, kde se vaše zásilka právě nachází. Kontrolu si zaslouží řádek, ve kterém jsou v obrázku níže modře označeny položky, které čekají na expedici / avaiting shipment a oranžově položky, které jsou doručovány / avaiting delivery.Klikněte na
Awaiting shippment

Zde si překontrolujeme oranžově zakroužkované informace -
zejména Processing time remaining: ......-> zde si upřesníte, jak dlouho má ještě prodejce na to, aby odeslal vaši objednávku (za tuto dobu si zkompletuje objednané položky, zabalí a podá na poštu)


Pokud si chcete připomenout za jak dlouho od odeslání vám podle prodejce má zboží dorazit, rozklikněte volbu "View Detail" -> Estimated delivery Time (předpokládaná doba doručení)
* počítejte v pracovních dnech

Klikněte na
Avaiting delivery

Tento odkaz vám přesněji určí stav vašeho objednaného zboží.
Chcete-li rychlý přehled o předpokládaném termínu doručení (spíše maximální termín doručení), postačí vám k tomu informace v kroužku.

Pokud chcete znát například číslo objednávky nebo co se přesně s vaší zásilkou děje, zvolte tlačítko "Track Order" (po najetím šipky na tlačítko se zobrazí rychlý náhled). Budete přesměrování na jakési sleování zásilky. Zde je i graficky zobrazeno, kde je váš balíček (v Číně > zboží bylo odesláno do vaší destinace > zboží dorazilo do cílové destinace > balíček je v rukou lokálního doručovtele)


Pro zobrazení kompletního detailu vaší objednávky, kde mj. naleznete všechny informace výše uvedené, zvolte variantu "View Detail" . Na této stránce zatím nedělejte nic*, jen prohlížejte (můžete jen získat více detailů, stisknutím tlačítka "refresh" = zobrazí nejnovější informace o stavu doručování, stejně jako tlačítko "View delivery details").
* další možnosti této stránky využijete až vám dorazí zboží (více v rubrice "hodnoť")
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama